16. jul
VANT: Per Koi og Jan Noste var veldig glade for å ha fått et av sine førstevalg, Áitevarrí i Tana.
 
Jublet for elgvald
Det ble både gleder og sorger under elgtrekningen fredag kveld.

Publisert: 26.apr.2013 21:26
Oppdatert: 23.okt.2017 10:41

For Per Koi og Jan Noste sto jubelen i taket. De hadde satt flere Tana-vald på sin prioriteringsliste for årets elgjakt, og fikk en av de beste, Aitevarri, med fire dyr.
- Helt fantastisk, skrek Koi og Noste under elgtrekningen på Sandnes idrettshus fredag kveld.
Totalt 276 jaktfelt var utlyst. Dette er mer enn tidligere. Fefo fikk i 2013 inn søknader fra 488 jaktlag, mot 462 søknader i 2012 og 399 i 2011.
Tilsammen er det registrert 2262 jegere på lagene som har søkt elgjakt i år, mot 2137 i 2012 og 1950 i 2011. Gjennomsnittlig antall jegere per søknad er det samme som i 2012 (4,6 jegere per søknad mot 4,9 i 2011).
Hele 216 jaktlag ble uten tildelt jaktfelt, mot 203 i 2012 og 132 i 2011. Til sammenligning omfattet reservelista bare 88 lag i 2007.
Etter trekningen gjenstår det fem jaktfelt som ikke er tildelt, som er halvparten av antall ledige felt etter trekningen i 2012. Nesten halvparten av de jaktlag som har fått tildelt felt har fått sin første, andre, tredje eller fjerde prioritet oppfylt.
Elgjakta for sør-varangerjegerne;
1. Aksel Emanuelsen (Oddleif Wara, Ørjan Emanuelsen, Odd Emanuelsen), Per Emanuelsen, Ben Emanuelsen, Gjermund Hansen og Magne Pedersen). - Reserve 101.
2. Anders Mikkola (Kay Arne Storvold, Per Espen Strande, Jørn Erik Pedersen og Frode M. Tesaker) - Munkelv øst.
3. Anja Beddari (Tore Morten Larsen, Harald Beddari, Rune Kildemo og Tore Tollaksen) - Sortbrysttjern-Trollhaugen.
4. Are G. Nilsen (Rune Beddari, Toralf Berg, Isak Nilsen, Vidar Berg, Harald Nilsen og Tony Erik Hivand). - Klokkerelv.
5. Audun Johansen (Svein-Erik Abrahamsen, Jørgen Bjøklund og Ulf Egil Magga) - Gallok.
6. Beathe Tverland (Egon Sotkajærvi, Ingvald Sørensen og Martin Venås) - Maddaskaidi/Moskvaåsen).
7. Berngt Nordgård (Aleksander Nordgård, Bjørn Bye, Svein Mikkola, Jostein Nordgård og Ronald Amundsen). - Lyngklumpen-Spurvvann.
8. Bernt Kvamme (Tom Rune Olsen, Kjell Vidar Olsen og Rikard Hansen) - Bastin (Porsanger).
9. Bjørge Sundfær (Espen Sundfær, Lillian Elise Stokvold og Bengt Stokvold) - Neiden.
10. Bjørnar Benum (Tommy Benum, Kjetil Benum, Yngve Labahå, Alf P. Johansen og Trond Johansen) - Reserve 186.
11. Borge Johansen (Ken-Egil Mathisen, Birger Mathisen, Thor E. Hansen og Geir Dalvik) - Reserve 47.
12. Daniel Bomban Henriksen (Cato R. Andersen, Kenneth Hanslien og Alexander Henriksen) - Reserve 166.
13. Edvard Hansen (Håvard Lund, Torbjørn Hansen, Kristian Hansen, Eva Haltho Lund og Elisabeth D. Hansen) - Elgryggen.
14. Emil A. Mikkelsen (Joakim Pettersen, Rainer Mathisen og Gjermund Mikalsen) - Reserve 10.
15. Erlend Guvåg (Jim Roger Friskilæ, Geir Leinan og Øyvind Olsen) - Reserve 183.
16. Frank Labahå (Tor Erik Labahå, Morten Labahå og Jens Åge Mikkola) - Reserve 71.
17. Geir Thrane (Alf Thrane, Bent L. Hansen, Robert Flatli og Torgeir Nilsen) - Øvre Gallok.
18. Gunnar Olsen (Bjørn Noste, Jøran H. Sjøkvist og Steinar Sjøkvist) - Grense Jakobselv.
19. Hjørdis Persen (Pål Thoresen, Rolf Hivand, Bjarne Lian og Arnstein Kalliainen) - Spurvnesset.
20. Inge J. Arvola (Karl Magne Arvola, Thor-Erik Arvola, Fritz Mathisen, Anders Heggelund og Tor Mathisen) - Færdesmyra.
21. Jan Birger Olsen (Tor Martin Dørmænen, Jan Egil Trasti, Tore Johan Olsen og Vegar Nilsen Trasti) - Munkelv vest.
22. Jan Nordholm (Hanne Eriksen, Ingar Eriksen, Einar Sagen og Knut Kalliainen) - Reserve 52.
23. Jan Petter Dørmænen (Åge Thomassen, Tor-Ove Isaksen og Mats Nybø Olsen) - Reserve 110.
24. Jan Sørlie (Magne Nordlie, Bjørn Christiansen, Tor Kristian Pettersen, Børge Pedersen) - Munkelv øvre.
25. Jan Ståle Sotkajærvi (Sindre Sotkajærvi, Jan Sotkajærvi og Andrea Sotkajærvi) - Reserve 62.
26. Jon Andre Aronsen (Pål Haaheim Henriksen, Ketil Holmgren, Dan Sigurd Høyland Nordahl og Steinar Vik) - Reserve 44.
27. Jonny Andersen (Trond W. Johansen, DStein-Vegar Johansen, Odmar Labahå, Johnny Iversen og Steve Støpamo) - Nedre Reapparfjorddalen (Kvalsund).
28. Karl-Alfred Stjerna (Oddbjørn Bomban, Bjørn Hugo Kofoed og Tommy Nymo) - Reserve 28.
29. Kim Arild Sundfær (Arild Sundfær, Jan Erik Gjernes og Camilla Sundfær) - Neiden øvre.
30. Kjell Beddari (Edgar Seljesæther, Gaute Hallen og Trygg Hallen) - Bjørnsund.
31. Knut Magga (Are Hallonen, Jan Arne Jerijervi, Erling Noste, Ben A. Sotkajærvi og Iver Magga) - Reserve 19.
32. Lars Jensen (Ottar Beddari, Kristin Kildemo og Vebjørn Kildemo) - Reserve 116.
33. Oddvar Olsen (Anne Sofie Nybø Olsen, Steinar Magnussen og Steinar Rist) - Reserve 56.
34. Olav Høgsve (Berit Linn Johansen, Odd Bjørnar Johansen og Vegard Høgsve) - Svartfjell.
35. Ole K. Josefsen (Kjell Sverre Josefsen, Ulf Lasse Haufen og Knut Bøkevoll) - Triangelen.
36. Øystein Vælidalo (Jan S. Vælidalo, Kåre J. Vælidalo, Edvin L. Nilsen, Runar Hivand og Morten K. Henriksen) - Reserve 150.
37. Øyvind Kildemo (Morten Kildemo, Christian Lande, Svein R. Ingebrigtsen og Stian Beddari) - Ødevann-Gjøkelv.
38. Pål Waatsveen (Ådne H. Jenssen, Jon Teigen, Egil Isaksen, Eirik Balsvik, Jens-Kristian Jenssen og Ole E. Larsen) - Karpdalen.
39. Per Koi (Jan Arnold Noste, Roald Mentyjærvi og Kim Ståle Johansen) - Áitevárri (Tana).
40. Roald Basma (Willy Nilsen, Vegar Larsen og Raymond Hildonen) - Vinikka (Vadsø).
41. Roald Moksnes (Helge Hammer, Arne Wikan og Kjetil Wikan) - Reserve 37.
42. Roy Mikkola (Andor Kristiansen, Erling Kristiansen og Jan Erik Pedersen) Reserve 86.
43. Roy Uno Mathisen (Frank Henninen, Anita P. Henninen, Roger Randa og Tonje Limstrand) - Skrukkebukt.
44. Sebastian Dahlweg (Kåre Våga, Knut Skimlid, Kurt Våga, Sigbjørn Glørstad og Erich Dahlweg).
45. Stein Are Ulvang (Hans Magne Warelius og Svein Egil Jerijervi) - Reserve 174.
46. Stein O. Fremstad (Ronald Lorentzen, Bjørnar Gjetmundsen, Jørn Malinen og Svein Erik Nordhus) - Sametifjell.
47. Tom Erik Sandhell (Svenn Yngvar Pedersen, Kjell Arne Ryeng, Christer Berg, Tommy Opdahl, Birger Ryeng og Thomas Lien) - Reserve 11.
48. Tommy Bjørklund (Harry Bjørklund, Øyvind Bjørklund og Svein Lysfjord) - Reserve 75.
49. Tor Åge Kyrrø (Knut Liane, Gunn Solveig Liane, Hanne Kalliainen Kyrrø og Odd Ivar Figenschou) - Reserve 40.
50. Tor Steinar Wikan (John Nordgård, May-Liss Nordgård og Seija Wikan) - Sukkeråsen.
51. Torbjørn Balk (Ole Andre Hestmo, Tor Inge Ringfoss, Glenn Ove Pedersen og Tor Henrik Balk) - Steinfjell, Gjøkåsen, Kjerringnes.
52. Trond Hagen (Bjørge Pedersen, Tor Erik pedersen, Even Borthen Nilsen, Cecilie Peersen og Ulf-Harald Wickstrøm) - Lustejohk nord (Porsanger).
53. Trond Ingebrigtsen (Frank Stenbakk, Torbjørn Ingebrigtsen, Vegard Ingebrigtsen og Jan Erik Fjelstad) - Spillåsen.
54. Trond K. Hansen (Stig Even Hansen, Sofie H. Hansen og Niclas Endresen) -Stordalen.

 

Nyhetstips hele døgnet: 909 90 700 //  Gå til tips-siden

Kontakt oss: 78 97 07 00 (sentralbord)

Redaksjonen: redaksjon@sva.no
Sør-Varanger Avis arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Sør-Varanger Avis har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til..
 
Sør-Varanger Avis bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her.
 
Les vår personvernerklæring her.
 
Løsningen er designet og utviklet av Hamar Media – www.hamarmedia.no