19. okt
STIL: Siverty Samuelsen i fin stil i flotte spor i Finland i helgen.
 
Skiløperne avsluttet som vanlig skisesongen i Inari
Skiløperne fra Sør-Varanger avsluttet i helgen skisesongen i Inari.Nå er det fortsatt rikelig med snø og torsdag skal Kirkenes og Omegn skiklubb (KO...

Publisert: 24.apr.2017 17:17
Oppdatert: 23.okt.2017 11:18

Skiløperne fra Sør-Varanger avsluttet i helgen skisesongen i Inari.

Nå er det fortsatt rikelig med snø og torsdag skal Kirkenes og Omegn skiklubb (KOS) arrangere klubbmesterskap i skileiken, men stort flere konkurranser blir det ikke nå når det stunder mot vår.

Tredagersrennet i Inari er tradisjonell skiavslutning for hele «skifamilien» i Øst-Finnmark.

Løpere fra Vadsø, Polarstjernen, Ilar, Forsøk, KOS og Sandnes møttes i år til dyst også mot mange gode finske løpere fra klubber som Inarin Yritys, samt klubber fra Oulu, Kemi og Ounasvaara, for å nevne noen. Den finske landslagsløperen Anne Kyloenen beæret arrangementet med et besøk, i år som i fjor.

- Hun ble et yndet fotoobjekt sammen med andre løpere, sier Stein Lind-Hansen i KOS.

Stor deltakelse 

Forholdene var glimrende, med fine løyper og strålende solskinn. KOS stilte med full styrke fra de yngre klassene til veteranklasser  - hvor  de ikke helt ukjente godt voksne herremenn Trond Michelsen og Nils A. Eliassen også stilte opp.

- Stevnet er et høydepunkt for alle - fin avslutning på lang skisesong og en ekstra bonus med så fine værforhold - da er skisport riktig artig og verdt å se på, sier Lind-Hansen.

Resultatmessig ble det som forventet - de sterke løperne fra de større finske klubbene besatte toppen av pallen, men det ble flotte plasseringer for flere av de norske løperne også.

Resultater

Parstafett

Jenter 10

1. Karihaaran Visa 15,04

4. KOS 1 (Mathea Stubnova Staalesen/Tirill Pedersen)6,22

Gutter 10

1. Polarstjernen 15,07

5. KOS 1 (Fredrik Sagen Michelsen/Vemund Pettersen)5,42

- Polarstjernen/KOS1 (Simon Sand/Hågen Bordi Øvergaard)5,52

Jenter 12

1. Reisjärven Pilke 14,27

5. KOS3 (Selma Stubnova Staalesen/Liva Vonka)5,17

7. KOS 1 (Synnøve Samuelsen/Emilie Larsen)5,43

9. KOS2 (Elise Vonka/Matilda Lønning Webber)6,05

Gutter 12

1. Karihaaran Visa 14,20

4. KOS1 (Nikolai Smith/Tobias Stegavik)4,55

- Ristijärven Pyry/KOS1 (Kalle Kemppainen/Martin Strøm)5,29

Gutter 16

1. Karihaaran Visa 1 10,58

2. KOS 1 (Sivert Samuelsen/Robin Stegavik12,12

Gutter 18

1. Vadsø skiklubb10,18

3. KOS1 (Sander Rasmussen/Kyrill Emil Lind-Hansen)11,44

Herrer 35

1. A-Energy SC Rea111,05

3. KOS1 (Sture Strøm/Trond Michelsen)13,15

Lørdagens renn

Jenter 6 0,5 km

Oda Sagen Michelsen, KOS3,34,6

Thea Pedersen Hagerup, KOS4,46,1

Saga Grevstad, KOS6,07,9

Gutter 6, 0,5 km

Ådne Pettersen, KOS5,04,5

Jenter 8 1 km

Maja Sildnes Olsen, KOS3,48,3

Iris Horsbol4,05,0

Ida Greiner Green, KOS5,27,8

Norah Grevstad, KOS6,38,7

Gutter 8 1 km

Fredrik Sagen Michelsen, KOS3,02,4

Jenter 10 1 km

1. Laura Ojala, OH2,32,2

3. Lina Traa Celius, Sandnes2,41,9

9. Mathea Staalesen, KOS3,21,4

10. Tirioll Pedersen Hagerup, KOS3,21,8

Gutter 10 1 km

1. Kukkonen, Oulun Hiiht2,25,9

11. Vemund Pettersen, KOS3,06.3

14. Hågen Bordi Øvergaard, KOS3,30,7

Jenter 12 2 km

1. Peppi Leppälä, RP4,43,7

10. Selma Stubnova Staalesen, KOS5,59,7

15. Liva Vonka, KOS6,38,8

17. Elise Vonka, KOS6,49,5

18. Synnøve Samuelsen, KOS6,55,6

19. Emilie Larsen, KOS7,04,7

22. Matilda Lønning Webber, KOS7,33,0

Gutter 12 2 km

1. Johannes Paaso, KarihV4,51,3

5. Tobias Stegavik, KOS5,23,7

14. Nikolai Smith, KOS6,09,8

18. Martin Strøm, KOS7,01,4

Gutter 14 3 km

1. Niko Anttola, AlPi8,08,9

14. Kyrill Lind-Hansen, KOS11,22,1

Gutter 16 5 km

1. Jarkko Kukkonen, KarihV12,55,8

5. Robin Stegavik, KOS15,08,7

6. Sivert Samuelsen, KOS17,31,5

7. Iver Sildnes Olsen, KOS18,23,4

Herrer 18 5 km

1. Juho Hökka, MeVe8512,46,4

7. Sander Rasmussen, KOS15,18,5

Herrer 60 5 km

1. Nils A. Eliassen, KOS15,07,4

5. Trond Michelsen, KOS17,27,9

Fellesstart søndag

Jenter 10 1 km

1. Minea Miettunen, KarihV2,08,0

5. Lina Traa Celius, Sandnes2,19,0

13. Mathe Stubnova Staalesen, KOS2,47,7

14. Tiril Pedersen Hagerup, KOS2,53,8

Gutter 10 1 km

1. Onni Kukkonen, Oulun Hiiht2,06,0

10. Fredrik Sagen Michelsen, KOS2,30,3

12. Vemund Pettersen, KOS2,37,6

16. Hågen Bordi Øvergaard, KOS2,59,4

Jenter 12 2 km

1. Peppi Leppälä, RP4,27,6

9. Selma Stubnova Staalesen, KOS5,37,8

15. Liva Vonka, KOS6,23,9

16. Elise Vonka, KOS6,28,1

18. Synnøve Samuelsen, KOS6,52,7

19. Emilie Larsen, KOS6,54,1

23. Matilda Lønning Webber, KOS7,26,3

Gutter 12 2 km

1. Johannes Paaso, KarihV4,33,2

6. Tobias Stegavik, KOS5,01,2

11. Nikolai Smith, KOS5,41,5

15. Martin Strøm, KOS6,02,6

Gutter 14 2 km

1. Niko Anttola, AlPi4,06,5

4. Kyrill Emil Lind-Hansen, KOS4,13,4

Gutter 16 4 km

1. Matias Maijala, LaVei7,27,7

6. Robin Stegavik, KOS8,20,1

7. Sivert Samuelsen, KOS9,46,5

8. Iver Sildnes Olsen, KOS9,46,6

Herrer 18 6 km

1. Juho Hökkä, MeVe8511,07,8

6. Sander Rasmussen, KOS12,32,7

Herrer 60 4 km

1. Nils A. Eliassen, KOS8,27,3

5. Trond Michelsen, KOS9,23,3

 

Nyhetstips hele døgnet: 909 90 700 //  Gå til tips-siden

Kontakt oss: 78 97 07 00 (sentralbord)

Redaksjonen: redaksjon@sva.no
Sør-Varanger Avis arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Sør-Varanger Avis har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til..
 
Sør-Varanger Avis bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her.
 
Les vår personvernerklæring her.
 
Løsningen er designet og utviklet av Hamar Media – www.hamarmedia.no